2014/02/03

Super Bowl 2014 - Moi reklamowi faworyci

Reklama telewizyjna. Większość z nas traktuje ją jako zło konieczne. Bo telewizja, radio, inne.. muszą zarobić. Zwykle przerywa nam najciekawszy fragment filmu, serialu lub programu. Wrr.. Bloki reklamowe dłużą się, nudne to to jak flaki z olejem i już by się mogło skończyć. Minęły już trzy od początku przerwy reklamowej i właśnie dowiedziałeś się, że być może chorujesz, kiepsko u ciebie z czystością albo, o zgrozo, nie jesteś trendy! W tym momencie, coby nie dowiedzieć się więcej "prawd", zaczynasz się zastanawiać: wstać i zrobić herbatę/ kawę czy też nie.., może szybki prysznic.., nakarmię kota.., pójdę ze śmieciami.., Zdąże nie zdąże to wszystko zrobić? Wreszcie idziesz do kuchni, po chwili wracasz z czymś do picia i przekąskami. Uff zdążyłeś na ciąg dalszy filmu. Znacie to skądś? Zaryzykuję stwierdzenie, że większość z nas tak reaguje widząc reklamę w tv.

Ale raz w roku jest szczególny blok reklam. I nie mam tu na myśli bloku mikołajowego, a Super Bowl. Dawniej nie interesowałam się tym (mam na myśli reklamy, nie Super Bowl-choć kto wie) w ogóle. Ot współczesna, amerykańska wersja starożytnych igrzysk. Tłumy są, zawodnicy-gwiazdy też, jedynie cezara brak ale za to.. są reklamy. Standardowy zestaw współczesnego sportowego show. Aż do momentu gdy jakieś 3 lata temu zobaczyłam blok reklamowy SB. I.. byłam zachwycona. Wreszcie reklamy które do mnie "przemawiają" dosłownie! Co prawda nie idę zaraz do sklepu by nabyć jakiś produkt, o nie. Ale nikt mi nie mówi kup nasz produkt bo jest pięć powodów dla których musisz go mieć: 1 2 3 4 5. A teraz biegiem do sklepu i kupuj! Oglądając blok reklamowy SB nie oglądasz tylko reklamy, oglądasz reklamy przez duże "r". Co mam na myśli, dowiecie się zaraz. Poniżej moi faworyci - TOP 5 Reklam Super Bowl 2014:

5. Honda

4. Microsoft

3. Chrysler

2. Bud Light

1. Mój nr 1 - Budweiser


I jeszcze mały bonus. Reklama którą najbardziej lubię.
SB 2011 Volkswagen


Ps. Może kiedyś doczekamy się takich reklam w polskiej tv.

2 komentarze:

 1. Jak na razie widziałam tylko reklamę Bud Light i bardzo mi się spodobała ;)
  Nominowałam Cię do Liebster Blog Award, jeśli chcesz wziąć udział i odpowiedzieć na pytania to zapraszam na mojego bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dałam Bud Light druga lokatę. Fajny wieczór zafundowali temu chłopakowi:))) Dziękuję za nominację. Za chwilkę Cię odwiedzę:)

   Usuń