2014/12/14

XMas DIY: Konik Dala

W kolejnym dniu #Tygodnia ze świątecznym DIY zapraszam Was do zrobienia razem ze mną Konia z Dalarna, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Szwecji. Zaczynamy!:)


MATERIAŁY:

* Kawałek kartonu o szerokości ok 0,5 cm,
* Szablon Konika z Dalarna (Konik Dala),
* Papier do owijania prezentów,
* Ostry nóż,
* Ołówek,
* Pędzle,
* Klej Vicol,
* Nożyczki.


1. Wycinamy szablon Konika Dala. Następnie odrysowujemy go na kartonie trzy razy. 


2. Za pomocą ostrego noża wycinamy koniki z kartonu.
Bardzo Ważne: Przy wycinaniu z kartonu nie używamy nożyczek, ponieważ zwężają i zniekształcają brzegi kartonu co ma znaczący wpływ przy klejeniu modelu oraz na jego ostateczny wygląd.
3. Wycięte koniki sklejamy w jednego.  


4. Po wyschnięciu modelu (ok 5 min.) odrysowujemy konika (model nie szablon) na ozdobnym papierze.
Bardzo ważne: Po sklejeniu może okazać się, że wcześniej wycięte koniki nie są identyczne (wynika to z budowy kartonu i cięcia). Dlatego aby zdobienie dokładnie pokrywało konika, zanim zaczniemy odrysowywanie musimy na koniku zaznaczyć jego prawą i lewa stronę (literkami "P" i "L"). 
5. Zaczynamy odrysowywanie prawej części. Przykładamy ją do papieru i dokładnie "odbijamy" wzór konika. Wycinamy i od wewnątrz zaznaczamy literką "P". Identycznie postępujemy z lewą stroną.
6. Następnie nakładamy klej na prawą stronę konika i przyklejamy wycięty z ozdobnego papieru szablon z literką "P". Sprawdzamy czy dobrze przylega i analogicznie powtarzamy tą czynność z lewą stroną.


I voila! Konik gotowy!Przyjemnej zabawy i koniecznie pochwalcie się Waszymi Konikami Dala pozostawiając link w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz